Nejdřív musíš hlasovat proti a pak vydej návrh za svůj. Aneb jak funguje přerovská vláda

Přerovská opozice je v nynějším volebním období velmi aktivní a nezajišťuje pouze kontrolní funkci. Předkládá spoustu konstruktivních návrhů, které však radní smetou ze stolu. Proč?

Již v dubnu roku 2019 Společně pro Přerov a Piráti předložili návrh, aby rada města vytvořila strategie města Přerova na změnu klimatu –  nezbývá nám zřejmě nic jiného, než se postupně adaptovat. Tehdy hlasování dopadlo následovně.

Vládnoucí koalice (čestná výjimka pan Navařík) se zdržela, byla tedy pro, ale vadilo jí, že návrh předložila opozice? Zřejmě ano, neboť v lednu 2020 Rada města Přerova tentýž návrh už schválila.

Já samozřejmě vítám, že město Přerov chce vytvořit strategii, jak vzdorovat suchu, horku a změně klimatu. Zaráží mě však, že pokud se má studie věnovat i problematice srážkových vod,  třeba pomocí zelených vegetačních střech, tak se radní následně při schvalování opravy ploché střechy, kde se takové opatření přímo nabízí,  žádnou prací se zelení nebo srážkovými vodami nezabývají. Má jít tedy o pouhý PR dokument, jako je třeba Národní investiční plán? Doufám, že ne.

Nezbývá než doufat, že to Přerov s klimatem myslí vážně a že se třeba za pár let dočkáme svěžejšího prostředí v centru města. Podle slov pana primátora z ANO by to snad pravda mohla být, ale kdo ví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *